Kuidas seadistada humidori?

Humidori hooldus on sigarite heaolu seisukohast väga oluline. Peale humidori ostmist ei tohiks sigareid enne ettevalmistust sinna asetada. Juhtnööre järgides on võimalik sigareid säilitada väga pikka aega.

1. Humidori sisemuse ettevalmistus - kõige esimesena on tarvis humidori sisemus üle tõmmata niiske riidetükiga, mida eelnevalt tuleb niisutada destilleeritud veega. See aitab humidori sisemusel niiskust omandada. Järgmisena asetage suletud humidori 24 tunniks anum 2 kuni 3 dl destilleeritud veega. Juhul kui seda protseduuri mitte teha, imeb kuiv hispaania seeder kogu niiskuse sigaritest või niisutist välja, mille tõttu võib alguses hügromeetri näit olla ettemääratust väiksem pikka aega.

2. Humidori niisuti hooldus - niisuti tuleb asetada anumasse ja lisada destilleeritud vett nii palju, et vesi ulatuks umbes poole küljeni. Niisutit on vaja leotada mõned minutid, siis on vaja ta veest eemaldada, raputada ülemäärane vesi pealt, kuivatada niisuti, nii et midagi ei tilguks hiljem sigaritele. Nüüd paigaldada niisuti tagasi humidori. Sellega lõppeb uue humidori sisemuse ja niisuti esimene hooldamine, millega on võimalik säilitada sigarite värskuse. Samasugust hooldust korrata iga 2-4 kuu tagant, sõltuvalt humidori kasutusest.

MITTE KASUTADA KRAANIVETT - kraanivesi ja allikavesi sisaldavad mineraale ja kemikaale, mis võivad ummistada niisuti või tekitada ebameeldivat lõhna sigaritele.

3. Humidori hügromeetri kalibreerimine - Rätik tuleb vette asetada ja kuivaks väänata, nii et ta oleks korralikult niiske, seejärel mähkida hügromeeter rätikusse umbes 45ks või rohkemaks minutiks. Pärast seda mähkida rätik kiiresti lahti ning lugeda niiskusmäär. Kui hügromeeter näitab niiskust täpselt 100%, siis on ta korralikult kalibreeritud. Kui ei näita 100%, siis tuleb hügromeeteril keerata tagumine pool ja vaadata, kus on reguleerimiskruvi. Keerata kruvi, kuni hügromeeter näitab 100%. Seejärel testida hügromeetrit uuesti sama protseduuri järgi.
Hügromeetri näit humidoris peaks olema 68-75%